Prečo jedálničky nefungujú

jedalnicek

Poznáte to. Túžite niečo so sebou spraviť. Nie ste spokojný s tým, ako vyzeráte, či ako sa cítite. Možno sa už objavujú prvé zdravotné problémy, vládzete menej, cítite sa unavený. Prichádza čas, kedy sa rozhodujete, že začnete venovať viac času sebe a svojmu stravovaniu.

Určite ste už veľa čítali o tom, čo je a čo nie je zdravé, správne, nevyhnutné, jedinečné. Možno sa stretávate s protichodnými informáciami, tápate, kde začať. Na internete sa objavujú zaujímavé a lákavé ponuky, a rýchle cesty, ako sa dostať k svojmu cieľu.

Ak nemáte čas na to, aby ste sa sami pohrali so svojou stravou, rozhodnete sa začať s jedálničkom od odborníka. Je to skvelá príležitosť zistiť, ako sa stravovať, čo, ako a kedy jesť. Nemusíte sa namáhať s vymýšľaním, potrebujete len dodržať presné čísla a ingrediencie…ale…funguje to?

Vo väčšine prípadov hotové jedálničky nemusia fungovať.

Aké scenáre môžu nastať?

Nestíhate pripravovať jedlá podľa presného plánu.

  • máte príliš veľa práce
  • ochoreli vám deti
  • musíte cestovať
  • prichádzajú sviatky
  • idete na oslavu
  • nemáte chuť na konkrétne jedlo v konkrétnom čase

Možno máte potrebu rebelovať voči plánu už len z princípu. Oproti pôvodnej predstave ako hladko to pôjde, vaše reálne ciele sú v tej chvíli nedosiahnuteľné. Váš entuziazmus sa oslabuje.

Ak aj dodržiavate plán náhodou perfektne, dá sa to len krátky čas. Jedálniček nie je stavaný na celoživotné používanie. Jeho zmyslom je priviesť vás k nacíteniu vlastných potrieb. Môžete teda túto fázu preskočiť a rovno začať premýšľať a načítavať, čo skutočne potrebujete a ako sa to dá zmeniť bez aktivácie stresových reakcií.

Pokiaľ ste sa však v sebe úplne stratili, nemáte chuť sa prehrýzavať internetom, neviete nájsť tú správnu cestu, skúste si predsa len nájsť dôveryhodného sprievodcu cestou. Aj ja vám rada pomôžem, aby ste mohli ísť sami.

Na začiatok mám pre vás e-book 7 malých krokov k vašej veľkej zmene. Stiahnutie vám zaberie menej ako 2 minúty, e-book je pripravený na tejto stránke.

Komentáre